Magic Slim Zayıflama Taytı Ürün Görseli

Spor Neden Önemlidir?

Bu, cevaplamayı çok isteyeceğim bir soru. Spor, formunuzu geliştirir. Proaktif olursun. Ekip çalışması vb. Öğrendiniz. Fakat sporun önemi hakkında konuşurken insanların kaçırdıkları nedenlerden bazıları şunlardır.

Spor bizi Mucizelere inanmaya itiyor!

Leciester City FC, 2015-16 sezonunun başında İPL kazanmak için 5000-1 orana sahipti. Başlığın zaferi bir mucizeden başka hiçbir şey değildi.

Spor hem oyuncuların hem de taraftarların hayatlarını değiştirir.

Dünyanın şimdiye kadarki en büyük futbolcusu olarak görülen Pele, Brezilya’da yoksulluk içinde büyüdü. Futbolda adını söylemeden önce ekstra para kazanmak için bir çay dükkânında çalışıyordu. Popüler ve zengin olma hayalindeki çeşitli spor dallarında onun gibi bir çok oyuncu var.

Spor bize muhaliflerimize nasıl saygı duyacağımızı öğretir

Roger Federer ve Rafael Nadal – Spor efsaneleri ve spor tarihinde yapılmış en rekabetçi rekorlardan biri. Ancak birbirlerine büyük saygı duyuyorlar; hem mahkemede hem de mahkemede kapalı.

Spor bize süperbilimcileri keşfetmemize yardımcı olur.

Dünyanın en hızlı insanı – Yıldırım (Usain) Bolt (8 Olimpik altın madalya) Sporun insanlığın insanüstü niteliklerini ortaya çıkardığını ispatlayan çok daha fazla oyuncu ve istatistik var.

Spor, tüm din adamlarını bir araya getirir.

Hindistan’da, farklı dinlerin, kastların ve ırkların Kriket-Sachin Tendulkar’ın bir dini altında bir araya geldiği düşüncesi.

Spor, insanları terörle mücadele etme gücüne sahiptir.

İngiltere ve Fransa futbolcuları, Kasım 2015 sonrası Paris saldırılarında Wembley’de bir futbolseverin yanında dayanışma göstermek için bir araya geliyor.

Altyapı geliştirme, İstihdam Üretimi

FIFA Dünya Kupası, Olimpiyatlar ve diğer Kıta Oyunları gibi yarışmalar, ev sahipliği yapan ülkenin finansal açıdan ve altyapı açısından gelişmesine yardımcı oluyor. Bu tür oyunlar sırasında tesislerin sağlanması için yapılan projeler nedeniyle istihdam yaratımına da yardımcı olur (bazen bu amaçla özel olarak inşa edilmiş stadyumlar kötü yönetime bağlı olarak bir sorumluluk haline gelir)

Filmler, Oyunlar, Stand-up komedileri, TV Dizileri, Sirk, Sihirbaz Programları gibi diğer eğlence türlerine göz atarsanız, her şey önceden planlanmıştır. Her şey elden önce kararlaştırılır ve daha sonra sahnede veya kameranın önünde gerçekleştirilir. Fakat spor dalında, bir oyunda olayların nasıl ortaya çıkabileceğini kimse bilmiyor. Senaryo yok. Hiçbir müdür yok. Sadece çalınır ve çalınırken güzel bir hikayeye dönüşür.

Spor bizi insana inanmaya itiyor. Her maç bir savaştır. Günün sonunda kazanır, diğeri kaybeder. Ancak oyunu oynamaktan ya da oyunu izlemekten mutlusunuz. Ve ertesi gün önümüzdeki yeni zorluklarla yükselirsiniz. Kazanıp kazanamayacağınızı bilmeden ertesi gün yükselirsiniz. Yeni rekabetler sizi bekliyor, yeni arkadaşlar sizi bekliyor, dünya sizi bekliyor. Dünyayı yeteneklerinizle fethedersiniz ve güzel oyunları izlemek için insanları bir araya getirirsiniz – yeni hikayeler övgüler ararken yazılır – efsaneleri görürsünüz ya da biriniz olursunuz!

Sporun Fiziksel Faydaları:

ABD Sağlık ve İnsan Hakları Servisine göre, spor yapmak sizi daha güçlü ve sağlıklı yapabilir, obezite oranlarını düşürebilir. Sporcular daha düşük vücut kütle indekslerine sahip olma eğilimindedir, ancak sporcu olmayan katılımcılar kas geliştirme ve kalori yakma özelliklerinden hala faydalanacaktır. Aktif kişiler daha düşük diyabet ve yüksek tansiyon oranları eğilimindedir. Spor programlarıyla düzenli olarak egzersiz yapmak kalp ve akciğer fonksiyonlarının iyileşmesine katkıda bulunabilir. Spor yapmak ve çocukluğunu öğrenmek, Spor ve Kalkınma Örgütü’ne göre daha aktif bir yetişkin olma yoluna gidebilir.. Psych Central, bazı sporların çocukluktan erişkinliğe kadar daha kalıcı bir etkiye sahip olduğuna dikkat çekiyor: futbol, ​​beyzbol ve hokey. Jimnastik ya da dalış gibi spor dallarında sporcular hala gençken zirve yapmakta ve yetişkin olarak katılmamaktadır.

Sağlıklı Sosyalleşmenin Önemi

ABD Sağlık ve İnsan Hakları Departmanı, spor yapan çocukların uyuşturucu ve duman kullanma ihtimalinin daha düşük olduğunu bildiriyor. Ayrıca, kadın sporcuların lisede hamile kalma olasılıkları daha düşük olabilir. Çocuklar için spor yapmak, sağlıklı, güvenli ve keyifli etkinlikler üzerinde dostluklar geliştirmeye yardımcı olabilir. Spor yapan yetişkinlerin de aktif bir yaşam tarzı etrafında toplanan dostluklar geliştirme fırsatı vardır. Takım antrenmanı ve müsabakalar, diğer daha yerleşik faaliyetlerin düzenli oturumu ile karşılaştırıldığında daha sağlıklı ve daha aktif sosyal tercihler sunar. Child Fund International’a göre spor, özellikle spor yapmanın dışında sosyalleşmek için para veya kaynak sahibi olmayabilecek düşük gelirli kişilere fayda sağlayabilir.

Akademik Başarıya Katkıda Bulunmak

Spor yapan kişiler okulda daha iyi performans gösteriyorlar, ABD Sağlık ve İnsan Hakları Raporu. Öğrenci sporcuları, standart testlerde yüksek not kazanır ve daha yüksek test puanları kazanır. Ayrılma oranlarının daha düşük olması ve üniversiteye girme şansı daha yüksek.

Karakter Değerlerini Oluşturmak

Spor, Spor ve Gelişim’e göre, karakter değerlerinin verilmesinde önemli rol oynar. org. Spor yapmak, dürüstlük, takım çalışması ve fair play öğretmenize yardımcı olabilir. Kurallara uymayı öğrenmek ve takım arkadaşlarına ve rakiplerine saygıyı öğrenmek de faydalı olabilir. Zarif bir kazanan ve kaybeden rolünü yaşamak insanları mütevazi olma konusunda öğretir ve rekabet genel olarak bireylere öz saygı, güven ve stres yönetimi hakkında bilgi verebilir. Palo Alto Tıp Vakfı’na göre, ekibinizde önde gelen görevleri üstlenmek liderliği de öğretebilir.

Bir ara Spor Endüstrisi’nde çalıştıktan sonra çeşitli Spor Takımları’nda çok çeşitli motivasyon taktikleri izledim. Bazı durumlarda ortalama, bazı harika ve bazı durumlarda göze çarpan taktikler farklı sonuçlar verdi. Bir takımın çoğu zaman kazanma şansı olmadığında OYUN’un birçok kez, en iyi oyuncuların kim olduğunun mükemmel bir göstergesi olur. İlk kahramanlık hareketine atılan hâlâ kendini kim koyuyor? Hala topları kim dalış ediyor? Hala kim kirleniyor?

Bu, zaman içindeki tutarlılığın inanılırlığa eşit olduğunu anlayan kararlı oyuncular. Başarılı olmanın bilincinde olanları kazanmak ya da kaybetmek olsun ya da olmasın hepinize vermek zorundasınız. Bilmekte olduğum en başarılı sporcular, “Oyun oynamalı, skoru kullan ” diyorlar . Çoğumuz MS Dhoni’nin mükemmel bir örnek olduğuna katılıyorum. Hint Kriket kaptanı, takımın cipsleri çökmüş olsalar dahi, bütün sezon boyunca, gündüz ve gündüz her turda oynuyor. Verilen bir oyun sırasında puanın vücut dilinden ne olduğunu asla söyleyemezsiniz.

Girişimciler, çalışanlar – herkes – aynı şekilde davranmalıdır. Ofise girerken, sabahın dokuzda mı yoksa geceleri mi altı olduğunu anlıyor musun? Umut verici bir çeyreğin başlangıcı mı yoksa kötü bir ayın sonu mu? Bu faktörlerden hiçbiri önem taşımayacak. Değerli bir çalışan, durum ve koşullar ne olursa olsun değerli bir çalışana benzeyecektir. Zaman içindeki tutarlılık güvenilirliğe eşittir. Bir Oyun Başlangıç ​​her zaman her Sporun en zor parçasıdır. Tek bir oyuncudaki biraz Gevşeklik tüm takıma çok pahalı mal olabilir. Herhangi bir iş kurma sürecinin başlangıcında, takım vakit kaybetme baskısı altındadır. Kendinizin yüzde 99’unu bir şeylere verdiğinizi düşünebilirsiniz, ancak hepsi de yüzde yüz vererek elde edilir. Ya ikinizde ya da değilsiniz. Çoğu kez% 1’lik bir oran tüm takım için yapar.

Oyunu değil oynamayı oynamak, intrapersonal bir seviyede akıllıca değildir. Mümkün olduğu kadar çok kişiye, olabildiğince sık olarak, karşılığında herhangi bir şey beklemeden yap. Geri almakta olduğun şey hakkında endişelenme. Puan tutmadan cömert olmak, ruhunuzu güçlendirir, sizi işinizi ne hale getiren insanlara odaklanır ve başarıya ulaşmada yardımcı olur.

Oyunu değil de puanı oynadığınızda, çoğunlukla sonuç olarak daha fazla puan alırsınız. Hepimizin bildiği gibi, egzersiz yapmayacaksak, uzun yaşayamaz, daha sağlıklı yaşayamayız.

Bu nedenle spor, sağlıklı olmak, mutluluk kazanmak için uygun bir yol. Fiziksel egzersiz zihin, beden ve ruh için iyidir. Ayrıca takım sporları , hesap verebilirlik, özveri ve liderliği öğrenmek için diğer pek çok özellik arasında iyidir. Bir spor oynayarak hepsini bir araya getirmek kazanan bir kombinasyondur.

1. Düzenli fiziksel aktivite, yaş ilerledikçe temel zihinsel becerilerinizi keskin tutmaya yardımcı olur. Buna eleştirel düşünme, öğrenme ve iyi yargılama dahildir.

2. SPOR STRESİNİZİ AZALTIR ​​- Fiziksel olarak aktifken zihniniz günlük stres yaratıcılardan uzaklaşır. Bu, olumsuz düşüncelerle tıkanmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Egzersiz, vücudunuzdaki stres hormonlarını azaltır. Aynı zamanda endorfin üretimini de uyarır. Bunlar stres ve depresyonu engelleyebilen doğal ruh hali avcısıdır. Endorfinler sizi sıkı egzersiz sonrasında daha rahat ve iyimser hissetmeye bırakabilir. Bu nedenle, herhangi bir spor oynamak çok önemlidir.

3.Daha iyi UYKU İÇİN-evet, sporla uğraştığınızda daha iyi uyku alabilirsiniz. Ben, Spor ve diğer fiziksel aktivite formlarını oynamaya başladığınızda uyku kalitesini artırdığı anlamına gelir. Bunu daha hızlı uykuya dalmanıza ve uykunuzu derinleştirmenize yardımcı olarak yapar. Daha iyi uyuyorsanız, ertesi gün zihinsel görünümünüzü geliştirebilir, aynı zamanda ruh halinizi de geliştirebilirsiniz.

4.SPOR, kendi kendinize güvenmenizi sağlayabilir – Gücünüz, yetenekleriniz ve gücünüz spor oynayarak arttıkça kendi imajınız da gelişecektir. Ve sonra u’nun her şeye gücü yetebildiğine güvenirsin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )